محفل انس و قرائت قرآن شب‌های نورانی امشب سوم خرداد ماه با حضور ۴ قاری و حافظ ممتاز و بین‌المللی کشورمان در مصلای امام خمینی(ره) برگزار می‌شود.

طرح / شب های نورانی 97

به گزارش روابط عمومی مصلای امام خمینی(ره) ،  محفل انس و قرائت قرآن کریم و مراسم شب‌های نورانی تا یک شنبه ۱۳خرداد مصادف با ۱۸ماه مبارک رمضان، از ساعت ۲۱:۴۵ تا ۲۳ در شبستان مصلای امام خمینی(ره) برپا خواهد بود.

این مراسم در بخش اذان‌گاهی با تلاوت و اجرای اذان آقای امین پویا از قاریان برتر کشوری و رتبه دوم مسابقات بین‌المللی قرآن کریم مالزی (۱۳۹۱) برگزار می‌شود.

بر همین اساس امروز پنجشنبه ۳ خرداد مصادف با هشتم ماه مبارک رمضان، محفل قرائت و انس با قرآن کریم، از ساعت ۲۱:۴۵ با تلاوت قاری ممتاز، مسعود سیاح گرجی رتبه اول مسابقات بین‌المللی قرآن کریم مالزی (۱۳۸۰) و سخنرانی استاد ابوالفضل بهرام‌پور، مترجم و مفسر قرآن کریم ادامه خواهد یافت.

در روز هشتم ماه مبارک رمضان و شب پنجم مراسم شب‌های نورانی، خانواده نوجوان‌های نابغه‌ی قرآنی، زهرا خلیلی حافظ روشندل قرآن کریم، مهمان ویژه شب‌های نورانی مصلای امام خمینی(ره)  هستند.

همچنین گروه تواشیح «الغدیر» در برنامه امشب شب‌های نورانی به همخوانی و مدیحه‌سرایی می‌پردازند. در پایان این مراسم نیز مجتبی قدبیگی از قاریان ممتاز کشور و رتبه اول ترتیل مسابقات سراسری قرآن (۱۳۹۳)، به ابتهال و دعاخوانی می‌پردازد.

همچنین در حین برگزاری این مراسم، سوال‌های قرآنی نیز پرسیده می‌شود و به ۵ نفر جوایزی اهدا خواهد شد. در پایان نیز به قید قرعه از ۵ نفر از حاضران در برنامه با هدایایی تقدیر به عمل می‌آید.

همزمان با این برنامه،  مصلای امام خمینی(ره)  میزبان بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم نیز است. نمایشگاه قرآن تا ۱۴ خرداد (۱۹ ماه مبارک رمضان)  از ساعت ۱۷ تا۲۴ برپا خواهد بود.

مراسم شب‌های نورانی با مشارکت معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، از ۳۰ اردیبهشت‌ماه مصادف با چهارم ماه مبارک رمضان تا ۱۳ خرداد مطابق با هجدهم ماه مبارک به مدت ۱۵روز، در شبستان مصلای امام خمینی(ره)  برگزار خواهد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.