محفل انس و قرائت قرآن کریم و مراسم شب‌های نورانی در شبستان مصلای امام خمینی(ره) همزمان با بیست‌وششمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم هر شب از ساعت ۲۱:۴۵ تا ۲۳ برگزار می‌شود. طی ۵ شب اول این مراسم، استاد ابوالفضل بهرام‌پور، مترجم و مفسر قرآن کریم سخنرانی خواهد کرد.

نمایشگاه قرآن - شب های نورانی 97

به گزارش روابط عمومی مصلای امام خمینی(ره) ، مراسم شب‌های نورانی مصلی در بخش اذان‌گاهی با تلاوت و اجرای اذان آقای سعید پرویزی از قاریان برتر کشوری و رتبه اول مسابقات بین‌المللی قرآن کریم (۱۳۹۶) برگزار می‌شود.

بر همین اساس امروز سه شنبه ۱ خرداد مصادف با ششم ماه مبارک رمضان، محفل قرائت و انس با قرآن کریم، از ساعت ۲۱:۴۵ با تلاوت قاری ممتاز، محمدتقی نوران و سخنرانی استاد ابوالفضل بهرام‌پور، مترجم و مفسر قرآن کریم ادامه خواهد یافت.

نابغه نوجوان قرآنی مهمان ویژه شب‌های نورانی مصلای امام خمینی(ره) هستند. در روز ششم ماه مبارک رمضان و شب سوم مراسم شب‌های نورانی،  زهرا انصاری حافظ کل قرآن، به قرائت آیاتی چند از قرآن کریم خواهد پرداخت.

همچنین گروه تواشیح «طه» در برنامه امشب شب‌های نورانی به همخوانی و مدیحه‌سرایی می‌پردازند. در پایان این مراسم نیز قاری ممتاز مسعود وادی‌پور به ابتهال و دعاخوانی می‌پردازد.

همچنین در حین برگزاری این مراسم، سوال‌های قرآنی نیز پرسیده می‌شود و به ۵ نفر جوایزی اهدا خواهد شد. در پایان نیز به قید قرعه از ۵ نفر از حاضران در برنامه با هدایایی تقدیر به عمل می‌آید.

همزمان با این برنامه،  مصلای امام خمینی(ره) میزبان بیست و ششمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم نیز است. نمایشگاه قرآن تا ۱۴ خرداد (۴تا۱۹ ماه مبارک رمضان)  از ساعت ۱۷ تا۲۴ برپا خواهد بود.

مراسم شب‌های نورانی با مشارکت معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، از ۳۰ اردیبهشت‌ماه مصادف با چهارم ماه مبارک رمضان تا ۱۳ خرداد مطابق با هجدهم ماه مبارک به مدت ۱۵روز، در شبستان مصلای امام خمینی(ره) برگزار خواهد شد.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.