نمایشگاه توانمندی‌ها و ظرفیت‌های روستایی و عشایری با عنوان «ایران آباد» از ۱۲ تا ۱۸ مهر در مصلای امام خمینی(ره) تهران برگزار می‌شود.

نمایشگاه شهر هوشمند و نخستین جشنواره نمانام‌های روستایی

به گزارش روابط عمومی مصلای امام خمینی(ره) سید امیرحسین مدنی، معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور در نشستی با مدیران کل روستایی استانداری‌های سراسر کشور در محل معاونت توسعه روستایی، گفت: با توجه به اینکه در دولت قبل رویکرد توجه به روستاها و مناطق محروم کشور ضعیف بود این معاونت هم در عملکرد خود دچار مشکلات و ضعف‌هایی شده بود اما از آنجا که رویکرد دولت سیزدهم توجه به روستاها و مناطق محروم کشور است اتفاقات خوبی برای این معاونت رقم خورده که باعث توجه و اهتمام بیشتر به آبادانی روستاهای کشور شده است.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور تصریح کرد: پیش‌تر تصمیم‌گیری در امور روستا به صورت پراکنده در نهادهای متعددی انجام می‌شد که این موضوع در دولت سیزدهم با تشکیل شورای عالی جهاد سازندگی، امور عشایر و توسعه روستایی مرتفع شد و معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور محور تصمیم گیری‌ها برای امور روستا شده است.

مدنی افزود: همچنین بانک جامع اطلاعات محرومیت کشور ایجاد شده که اقدامات انجام شده در چهل ساله انقلاب برای رفع محرومیت و رونق روستاها در آن جمع‌آوری شده است که مورد تحسین رهبر معظم انقلاب نیز قرار گرفت.

وی ادامه داد: منابع ویژه نیز برای احیای واحدهای راکد و نیمه فعال روستایی در نظر گرفته شده که همه مدیران روستایی استانی می‌توانند این واحدها را به این معاونت معرفی کنند تا ملزومات رشد تولید آنها فراهم شود.

دبیر شورای عالی جهاد سازندگی، به توسعه سخت افزاری و نرم افزاری در معاونت توسعه روستایی و مناطق محروم کشور اشاره کرد و گفت: درگاه جامع خدمات و مجوزهای روستایی از جمله این موارد است که مقرر شده است تمام خدمات روستایی توسط همه دستگاه در درگاه واحدی ارائه شود.

مدنی با اشاره به برگزاری نمایشگاه توانمندی‌ها و ظرفیت‌های روستایی و عشایری از تاریخ ۱۲ الی ۱۸ مهر ماه سال جاری گفت: این نمایشگاه بزرگترین رویداد روستایی در کشور خواهد بود که در مصلای تهران برگزار می‌شود و امیدواریم بیش از ۲ میلیون نفر بازدیدکننده داشته باشد.

وی افزود: این نمایشگاه به دنبال آشنایی بیشتر مردم با فرهنگ و تولیدات روستایی است تا نگاه‌ها به سمت روستاها متوجه شود و از مهاجرت روستانشینان به شهرها جلوگیری شود تا شاهد مهاجرت معکوس به روستاها باشیم.

معاون توسعه روستایی و مناطق محروم کشور ادامه داد: در این رویداد نمایشگاهی که «روستا آباد» نامگذاری شده است تولیدکنندگان برتر روستایی و عشایری با حدود ۱۲۰۰ غرفه به عرضه محصولات خود خواهند پرداخت.
 

تولیدکنندگان روستایی از ۱۲ تا ۱۸ مهرماه و ساعت ۱۰ تا ۲۰ و ۳۰ دقیقه در مصلای تهران میزبان مراجعه کنندگان هستند.

نظرات

 • فاطمه مالکی IR ۰۱:۲۳ - ۱۴۰۲/۰۷/۱۰
  0 0
  سلام منم میخوام در این نمایشگاه شرکت کنم میشه راهنمایی بفرمایید؟
 • قجریان DE ۱۱:۳۰ - ۱۴۰۲/۰۷/۱۲
  0 0
  ساعت برگزاری از چنده؟
 • ضیائی IR ۱۰:۵۴ - ۱۴۰۲/۰۷/۱۳
  0 0
  با سلام ساعت نمایشگاه چند تا چند است؟
 • بختیاری IR ۱۹:۳۶ - ۱۴۰۲/۰۷/۱۷
  0 1
  سلام برای گرفتن غرفه تو این نمایشگاه ها باید چیکار کرد
 • منیر IR ۱۰:۲۵ - ۱۴۰۲/۰۷/۱۹
  0 0
  بسیار زیبا و دوست داشتنی
 • یزدان IR ۱۳:۴۱ - ۱۴۰۲/۰۸/۱۵
  1 0
  بهترین نمایشگاهی بود تو این چندسال نمایشگاه روستا آباد عااااااااااااااااااااااالی

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.