سی‌امین دوره نمایشگاه قرآن کریم در دهمین روز از ماه مبارک رمضان با حضور رئیس جمهور افتتاح شد و تا ۲۵ فروردین‌ماه میزبان دوستداران قرآن کریم است.

سی امین نمایشگاه قرآن کریم

رئیس جمهور بعد از ظهر امروز شنبه همزمان با دوازدهم فروردین، روز «جمهوری اسلامی ایران» و در دهمین روز از ماه ضیافت‌الله، با حضور در مصلای بزرگ امام خمینی (ره) سی‌امین دوره از نمایشگاه بین‌المللی قرآن را افتتاح کرد.

آیت الله رئیسی در بدو ورود از بخش‌های مختلف و تعدادی از غرفه‌های این نمایشگاه نیز بازدید کرد.

در این مراسم آیت الله رئیسی ضمن تسلیت وفات حضرت خدیجه سلام‌الله علیها و بزرگداشت روز دوازدهم فروردین، گفت: آنچه امام بزرگوار ما از مردم خواستند، این بود که نوع حکومت را خودشان انتخاب کنند. مردم در ابتدا می‌گفتند نظامی که شما برپا کنید، قبول داریم، اما امام فرمود درست است، اما میزان، رأی ملت است. نگاه ایشان به رأی مردم تشریفاتی نبود؛ حقیقتاً مردم را باور داشتند. این از جلوه‌های زیبای امام و سیره و سلوک ایشان است که مردم را باور داشتند. به رأی و نظر مردم احترام قائل بودند.

وی با اشاره به اینکه کتاب‌های ارزشمند قرآنی بسیاری در این نمایشگاه دیده می‌شود، گفت: باید از تمام مؤلفین و مترجمین و ناشران باید تشکر کرد.

رئیس جمهور افزود: در آموخته‌های رهبر معظم انقلاب همواره به ارزش‌های الهی توجه داده شده است. من به تمام چهره‌های قرآنی اعم از حافظان، قاریان و خادمان قرآن ارزش قائلم، اما از نظر دور نداریم، آنچه در چند دهه در این کشور در حوزه قرآن اتفاق افتاد، با تشویق و ترغیب رهبر معظم انقلاب بود. ایشان خود به شخصه در جلسات قرآن حضور می‌یافتند و سایرین را به صورت عام (نه خاص) دعوت به تشکیل جلسات قرآن می‌کردند. رهبری نظام مشوق اصلی قاریان، مترجمان و مفسران قرآن بوده است.

آیت الله رئیسی با اشاره به رویدادهای قرآنی کشور گفت: رویدادهای قرآنی در تهران و سایر استان‌ها و شهرستان‌ها حرکت ارزشمند و قابل تقدیری است. نیاز داریم این کار در حوزه معارف و حفظ و قرائت قرآن توسعه یابد.

سی‌امین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم از ۱۲ فروردین‌ تا ۲۵ فروردین‌ماه از ساعت ۱۷ تا ۲۴ میزبان علاقه‌مندان به قرآن کریم خواهد بود. این نمایشگاه در ۴۹ بخش، ۱۸۰۰ غرفه و با همکاری ۳۷ دستگاه و نهاد و حضور فعالین قرآنی از ۲۱ کشور برگزار می‌شود. همچنین بیست و هشتمین آیی

نظرات

  • ... IR ۱۳:۳۲ - ۱۴۰۲/۰۱/۱۸
    0 0
    کاش ساعت کار نمایشگاه زودتر شروع بشه حداقل هرروز از ساعت دو شروع می‌شد برای بازدید از غرفه ها فرصت زیادی نیازه شروع کار از ساعت ۱۷ برای ما که که تهران نیستیم وباید زودتر برگردیم خونه دیره

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.