نماز عید سعید فطر، ساعت ۸:۳۰ صبح به امامت رهبر معظم انقلاب اسلامی در مصلای امام خمینی(ره) اقامه می‌شود و درهای مصلی از ساعت ۵ صبح روز عید، برای ورود نمازگزاران باز است.

 نماز عید فطر97

مراسم نماز روز عید سعید فطر از ساعت ۷ صبح و با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید آغاز و ویژه برنامه‌های متنوعی در مصلای امام خمینی(ره) برای پذیرایی و استقبال از نمازگزاران تدارک دیده شده است. نماز عید در صحن مرکزی و بام شبستان برگزار شده و به سمت شمال مصلی و خیابان‌های شمالی امتداد پیدا خواهد کرد.

به گزارش روابط عمومی مصلای امام خمینی(ره)، با توجه به قسمت‌های مشخص شده برای اقامه نماز، ورودی شماره ۳ در خیابان شهید بهشتی، ورودی‌ شماره ۱۲ در خیابان شهید قنبرزاده و ورودی‌های شماره ۱۷، ۱۸، ۱۹ و ۲۰ در بزرگراه رسالت و نیز  ورودی‌های ایستگاه مترو شهید بهشتی و ایستگاه مترو مصلی به روی عموم نمازگزاران باز است. همچنین خانم‌ها نیز برای رسیدن سریعتر به صفوف نماز می‌توانند از ورودی‌های شماره ۱۳، ۱۴ و ۱۵ در خیابان شهید قنبرزاده و ورودی‌های شماره ۲۳ و ۲۴ در خیابان پاکستان وارد مصلی شوند.

جهت رفاه حال نمازگزارانی که با خودروی شخصی به محل برگزاری نماز می‌آیند، پارکینگ‌هایی در اطراف مصلی در نظر گرفته شده است. پارکینگ چهل‌سرا در خیابان شهید مفتح ـ خیابان نقدی، پارکینگ پایانه بیهقی(آرژانتین)، پارکینگ‌های گلگشت، مجتمع امام خمینی(ره) (بنیاد صدرا) و بنیاد مستضعفان در شمال بزرگراه رسالت، فعال است.

به گفته معاون خدمات شهری شهرداری تهران، از ساعت ۵ صبح روز عید فطر، تاکسی‌های ون در مسیرهای پرتردد تعیین شده، آماده جابجایی رایگان نمازگزاران به محل مصلی می‌باشند و سرویس رسانی آنها تا پایان زمان اقامه نماز استمرار خواهد داشت.

همچنین سرویس دهی در همه خطوط متروی تهران در روز عید سعید فطر از ساعت پنج و ۳۰ دقیقه صبح تا پایان مراسم به طور رایگان ارائه می‌شود،  در این روز تعداد حرکت قطارها نسبت به برنامه روزهای تعطیل افزایش پیدا خواهد کرد تا نمازگزاران و مسافران گرامی راحت‌تر از این وسیله حمل و نقل ریلی استفاده کنند.

سامانه پیامکی مصلای امام خمینی(ره) به شماره ۵۰۰۰۴۹۶۷ آماده دریافت پیشنهادها و انتقادهای نمازگزاران عزیز است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.