مراسم باشکوه مناجات و آیین احیا در شب‌ بیست و سوم ماه مبارک رمضان، سه‌شنبه ۷ خرداد از ساعت ۲۲ در شبستان اصلی مصلای امام خمینی(ره) برگزار می‌شود.

احیا شب نوزدهم ماه رمضان 98

مراسم باشکوه مناجات و آیین احیای شب‌های قدر، با تلاوت قرآن، قرائت دعای جوشن کبیر، سخنرانی حجت‌الاسلام و المسلمین علیرضا پناهیان، مداحی حاج مرتضی طاهری و امیر عباسی، در شبستان اصلی مصلی برگزار می‌شود. خانواده‌ها همچون سال‌های گذشته می‌توانند با حضور در فضای صحن مرکزی، در کنار هم از این مراسم پرفیض بهره ببرند.

به گزارش روابط عمومی مصلای امام خمینی(ره)، ریز جزئیات مراسم احیایشب بیست و سوم ماه مبارک رمضان، سه‌شنبه ۷ خرداد ماه به شرح زیر است:

تلاوت قرآن کریم توسط قاری بین‌المللی حمیدرضا احمدی وفا
قرائت دعای جوشن کبیر توسط آقایان علیرضا سبحانی و حسن یزدان‌پناه 
مرثیه‌خوانی و عزاداری توسط مداحان اهل‌بیت(ع) حاج مرتضی طاهری و امیر عباسی
سخنرانی و مراسم احیا توسط حجت‌الاسلام و المسلمین علیرضا پناهیان

در زمان برگزاری مراسم، شهروندان می‌توانند برای عبور و مرور از ورودی‌های شماره ۱۷ و ۱۹ واقع در بزرگراه رسالت، شماره ۷ و ۱۵ واقع در خیابان شهید قنبرزاده و شماره ۱، ۲ و ۳ واقع در خیابان شهید بهشتی، استفاده نمایند. همچنین به جز ورودی شماره۱، دیگر ورودی‌های ذکر شده برای تردد و پارکینگ خودروهای شخصی باز است. جهت رفاه حال مردم، ون‌های رایگان از ایستگاه مترو شهید بهشتی و ایستگاه مصلی، تا محل برگزاری مراسم، در نظر گرفته شده است.

همچنین طبق اعلام  مترو تهران، به سبب تسهیل آمد و شد شهروندان، در شب‌های قدر در خطوط یک، دو، سه، چهار، شش و هفت مترو تهران، سرویس‌دهی شبانه از ساعت ۲۳ تا ۵:۳۰ صبح روز بعد، با فاصله هر ۳۰ دقیقه یک قطار، انجام می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.