نماز عید سعید قربان، ساعت ۸ صبح، به امامت آیت‌الله سیداحمد خاتمی در مصلای امام خمینی(ره) اقامه می‌شود و درهای مصلی از ساعت ۶:۳۰ صبح روز عید، برای ورود نمازگزاران باز است.

نماز عید قربان 96

به گزارش روابط عمومی مصلای امام خمینی(ره)،  مراسم روز عید سعید قربان از ساعت ۷ صبح با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید آغاز و نماز عید قربان، ساعت ۸ صبح در شبستان مصلی اقامه می‌شود. آیت‌الله سیداحمد خاتمی، امام جمعه موقت تهران، پس از اقامه نماز، به ایراد خطبه می‌پردازد.

درهای مصلی از ساعت ۶:۳۰ برای ورود باز است و در زمان برگزاری مراسم، شهروندان می‌توانند برای عبور و مرور، از ورودی‌های‌ شماره ۱۷، ۱۹ و ۲۰ در بزرگراه رسالت، ورودی‌های‌ شماره ۷، ۱۲ و ۱۵ در خیابان شهید قنبرزاده و ورودی‌های‌ شماره ۱ و ۳ در خیابان شهید بهشتی، استفاده کنند.

همچنین جهت رفاه حال نمازگزارانی که با خودروی شخصی به محل برگزاری نماز می‌آیند، پارکینگ‌هایی در اطراف مصلی در نظر گرفته شده است. پارکینگ چهل سرا در جنوب خیابان شهید بهشتی،  پارکینگ عمومی شهید بهشتی نبش خیابان پاکستان، پارکینگ‌های شماره ۱۷، ۱۹ و ۲۰ در بزرگراه رسالت، فعال است.  

از ساعت ۶ صبح روز عید وسایل نقلیه عمومی، در میادین شهر به مقصد مصلی، آماده خدمات رسانی به نمازگزاران می‌باشند. پایانه اتوبوسرانی در محل مصلی در پارکینگ شماره ۷ و ۱۵ در خیابان شهید قنبرزاده، فعال است. همچنین  ۲ ایستگاه مصلی و شهید بهشتی در خطوط یک و سه متروی تهران، در ضلع شمال و جنوب مصلای امام خمینی(ره) خدمات رسانی میکنند.

همزمان با برگزاری نماز عید،  قربانگاه و جایگاه عرضه دام بهداشتی، با همکاری شهرداری تهران، در مجموعه چهل‌سرا در ضلع جنوبی خیابان شهید بهشتی برپا می‌شود.  در این جایگاه بر عرضه بهداشتی و ذبح شرعی دام نظارت می‌شود. همچنین شهروندان می‌توانند روز قبل از عید نیز برای خرید دام بهداشتی به این مکان مراجعه کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.