بعد از برگزاری نمازجمعه امروز در مصلای امام خمینی(ره)، نمازگزارن در محکومیت جنایات رژیم اشغالگر قدس در مسجد الاقصی و کشتار بی‌رحمانه مسلمانان در میانمار راهپیمایی کردند.

آخرین نماز جمعه پائیز به امامت آیت‌الله سید احمد خاتمی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی مصلای امام خمینی(ره) راهپیمایی اعتراض آمیز مردم انقلابی تهران که به دعوت شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران انجام شد، با قرائت قطعنامه به پایان رسید.

متن بیانیه و قطعنامه پایانی راهپیمایی اعتراض آمیز مردم انقلابی تهران در محکومیت جنایات رژیم اشغالگر قدس در مسجد الاقصی و کشتار بی‌رحمانهٔ مسلمانان در میانمار به شرح زیر است:

این روزها جهان اسلام داغدار جنایات تازه‌ای از سوی استکبار و مزدوران آن است؛ تعرض صهیونیست‌ها به مسجدالاقصی به عنوان قبله اول مسلمانان و به شهادت رساندن جمعی از جوانان و مجروح شدن بیش از هزار مبارز و دستگیری انقلابیون فلسطینی بار دیگر ماهیت پلید اسراییل را به نمایش گذاشت.

از طرف دیگر کشتار بی‌رحمانه مسلمانان مظلوم و بی‌دفاع میانمار با حمایت قدرت‌های مستکبر، قلوب بسیاری از آزادی‌خواهان و مسلمانان را جریحه‌دار کرده است و ضرورت حمایت از مردم رنج کشیده میانمار بیش از گذشته احساس می‌شود.

ما امروز آمده‌ایم تا بار دیگر ضمن محکوم کردن جنایات استکبار جهانی در نقاط مختلف بویژه در فلسطین و میانمار نکات ذیل را مورد تأکید قرار می‌دهیم:

۱- رژیم صهیونیستی از انتقاضه فلسطین و مقاومت مردم این کشور در برابر این رژیم جعلی هراسان است. اسراییل تلاش دارد تا بر مسجد الاقصی و سپس سراسر فلسطین تسلط پیدا کند و در این راه از هیچ نیرنگ و جنایتی فروگذار نکرده است اما باید استکبار و سران نادان اسراییل بدانند که جریان انتفاضه مردم فلسطین تا پیروزی نهایی ادامه پیدا خواهد کرد و وعده الهی در قرآن کریم محقق خواهد شد که اسراییل باید از صفحه روزگار محو شود.

۲-مسجدالاقصی قبله اول مسلمانان محسوب شده و تعرض به این مکان مقدس، توهین به ارزش‌های اسلامی است و بدون تردید مسلمانان و آزادی‌خواهان جهان نسبت به هتک حرمت‌های اخیر رژیم اشغالگر قدس بی‌تفاوت نبوده و خواستار برخورد شدید و جدی با جنایات رژیم غاصب صهیونیستی هستند.

۳-کشتار بی‌رحمانه و دردناک مسلمانان میانمار در سایه سکوت مجامع بین المللی و مدعیان حقوق بشر، تأسف‌بار و ناراحت کننده است، قتل عام هزاران زن و مرد و کودک مسلمان میانمار با هیچ یک از اصول انسانی سازگار نیست و کشتار مسلمانان در نقاط مختلف جهان، توخالی بودن ادعاهای مدعیان حقوق بشر را به نمایش گذاشته است. ما ضمن محکوم کردن قتل عام مسلمانان میانمار، خواستار توقف کشتارها و برخورد با عوامل این جنایات هولناک هستیم.

۴-سکوت مجامع بین المللی و سازمان‌های جهانی که ادعای دفاع از حقوق بشر و اصول انسانی را دارند، بر غم و اندوه مسلمانان در کشتار مردم بی‌دفاع میانمار و فلسطین افزوده است؛ این سکوت مرگبار  بار دیگر وابستگی این نهادها را به قدرت‌های مستکبر جهانی به نمایش گذاشت و امروز باید تمام آزادی‌خواهان جهان و امت اسلامی، ندای مظلومیت مسلمانان را فریاد بزنند.

۵- از دستگاه دیپلماسی و وزارت امور خارجه انتظار می‌رود که ضمن انعکاسِ مراتب اعتراض ملت ایران نسبت به جنایات مستکبران، در مورد کشتار بی‌رحمانه مسلمانان در نقاط مختلف جهان از جمله میانمار موضع جدی و قاطع گرفته و با اتخاذ تدابیر لازم، از حق مسلمانان میانمار دفاع کند.

۶- امروز گروه‌های تکفیری و جریان وهابی با پرچمداری رژیم قبیله‌ای آل سعود به دنبال تفرقه افکنی در میان مسلمانان بوده و با حمایت آمریکا و اسراییل از هیچ جنایتی نسبت به ملت‌های آزادی خواه و مسلمان دریغ نکرده است اما خون کودکان، زنان و مردان مظلوم به زودی دامن تروریست‌های تکفیری و رژیم آل‌سعود را خواهد گرفت و آنان به زباله‌دان تاریخ افکنده خواهند شد.

۷-تحریم‌های جدید آمریکا بر ضد جمهوری اسلامی ایران بار دیگر ماهیت پلید ایالات متحده آمریکا را به معرض نمایش گذاشت و نشان داد که تنها راه مقابله با دشمن، تکیه بر توانمندی و ظرفیت‌های داخلی است. از مسئولان کشور انتظار می‌رود تا ضمن موضع‌گیری و اقدام قاطع و سریع در قبال تحریم‌های جدید آمریکا، راه حل مشکلات کشور را در داخل و با اجرا کردن منویات مقام معظم رهبری و سیاست های اقتصاد مقاومتی جستجو کنند.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران

جمعه ۶ مردادماه سال ۱۳۹۶
 

منبع: شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.