نشست خبری سیزدهمین همایش شیرخوارگان حسینی با حضور داوود منافی پور دبیر مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع) و اصحاب رسانه در شبستان مصلی امام خمینی(ره) صبح روز سه‌شنبه ۲۱ مهر ماه برگزار شد.

برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی در بیش از 3500 مکان در داخل و خارج از کشور

در این نشست، داوود منافی پور اظهار داشت: امسال سیزدهمین همایش شیرخوارگان حسینی در دوم محرم مصادف با ۲۴ مهرماه از ساعت ۸:۳۰ صبح در بیش از ۳ هزار و ۵۰۰ نقطه در ایران و جهان برگزار می‌شود. در تهران مصلی امام خمینی(ره) و مهدیه تهران از جمله مکان های برگزار کننده هستند.

وی افزود: در سیزدهمین همایش شیرخوارگان حسینی در نظر داریم اوج انزجار خویش را از کودک کشی آل‌سعود که همانند کودک کشی رژیم صهیونیستی است با بیان آیه «فَانتَظِرُواْ إِنِّی مَعَکُم مِّنَ الْمُنتَظِرِینَ» اعلام کنیم.

منافی‌پور با اشاره به اینکه همایش شیرخوارگان از سال ۸۲ در مهدیه تهران کار خود را آغاز کرده ابراز داشت: ماهیت این همایش واقعه‌گویی حادثه عاشورا با نقطه عطف و محوریت شهادت حضرت علی اصغر(ع) است، در سال اول حدود ۸۰۰ دست لباس سبز علوی با سربند یا صاحب الزمان عج آماده شد و نزدیک به هزار و ۵۰۰ نفر از شیرخوارگان با مادران خویش در این همایش شرکت کردند. به تدریج تعداد جلسات و شرکت کنندگان افزایش یافت تا سال گذشته که حدود ۴ میلیون نفر برآیند شرکت کننده داشتیم.

دبیر مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع) با بیان اینکه مسئولان استانی متولی دوخت لباس شیرخوارگان حسینی در استان خود هستند، اظهار داشت: حدود ۷۰ کارگاه تولید لباس های این مراسم را به صورت همکاری با خیرین انجام می دهند.  

وی با اشاره به اینکه به زودی مجمع عمومی هیات جهانی حضرت علی‌ اصغر(ع) با حضور نمایندگان داخلی و خارجی از کشورهایی مانند پاکستان، ‌ ترکیه، ‌ نیجریه، ‌ اروپا، ‌ آمریکا و کشورهای عرب‌زبان تشکیل می‌شود ادامه داد: امسال همایش شیرخوارگان حسینی در کشورهایی مانند بحرین، ‌ عراق، ‌ کویت، عربستان، عمان، قطر، لبنان، نیجریه، ‌ سیرالئون، گینه بیسائو، ‌ تانزانیا، لبیریا، آمریکا، ‌ آلمان، ‌ انگلیس، کانادا، ‌ ترکیه، آذربایجان، ‌ پاکستان، ‌ هند، ‌ افغانستان، روسیه، ‌ اکراین، ‌ مالزی، ‌ فیلیپین، استرالیا، تایلند، ‌ بنگلادش و ... برگزار می‌شود.

منافی‌پور با اشاره به اینکه هدف گزاری برگزاری ۱۵ هزار جلسه در۱۰سال آینده را داریم یادآور شد: ۳۵ جلسه شیرخوارگان حسینی با مدیریت برادران اهل سنت در استان‌هایی مانند گلستان، ‌ فارس و زاهدان برگزار می‌شود.

وی از فراخوان کنگره بین‌المللی شهر حضرت علی اصغر(ع) به ۵ زبان خبر داد و گفت: این کنگره محصور به شاعران شیعه نیست و هر شاعری با هر دینی می تواند در این شرکت کند و هدف ما ارسال پیام عاشورا است. تیزر فراخوان در سایت مجمع جهان حضرت علی اصغر (ع) و در رسانه ها پخش خواهد شد.

  دبیر مجمع جهانی حضرت علی اصغر(ع)  گفت: مسابقات بین‌المللی قرائت سوره «تکویر» با محوریت آیه «بِأَیِّ ذَنبٍ قُتِلَتْ» نیز برگزار خواهیم کرد که در آینده اطلاع رسانی خواهد شد.

وی در پایان با اشاره به بازتاب های جهانی این حرکت عظیم گفت: در پارلمان انگلیس لایحه ای با این عنوان که این جلسات ترویج خشونت است ساماندهی شده است تا از این مراسم جلوگیری کنند در صورتی که از قمه زنی علنی در خیابان های لندن جلوگیری نمی شود! همچنین گروهی از نژادپرستان صهیونیست نیز تجمعاتی را در این باره داشته اند که خبری شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.